Наш десятий, ювілейний звіт випав на Новий рік, тому крім звітування про використання нових фінансових надходжень ми ще спробуємо підвести підсумки нашої діяльності в 2014 році.
Але спочатку про поточні справи. Попри заяв наших військових генералів про те, що матеріальне забезпечення української армії значно поліпшилося, українські волонтери своїми очима бачать, що опускати руки ще рано.
І волонтери нашої київської групи "Ми небайдужі" теж не пасли задніх - після останнього звіту нам надійшло 32330,00 грн. Вже вкотре небайдужість проявили наші постійні фінансові донори (в порядку абетки) Алєксєєв, Волинська, Гриненко, Гриненко, Денисенко, Пасічник, Скорик, Ткаченко, Хауха, Чумак, а також наші шановні колективи - група ШЕП з Києва та група київських вчителів.
Особливо хочемо зазначити українських патріотів, що долучилися до нашої благородної справи вперше - це панове Кравченко та Сідініна, група патріотів з Кувейту та група анонімних патріотів з Києва.
Перед тим, як підбити фінанси, з радістю і гордістю розміщуємо давно обіцяний фотозвіт про передачу бійцям 92-й бригади, що стоять під Щастям, автомобіля Jeep Cherokee, про придбання якого ми вже звітували тут: http://nebayduzhi.blogspot.com/2014/11/blog-post.html.
Автомобіль був доопрацьований і камуфльований нашими харківськими партнерами з "Громадської варти" і відтепер допомагає нашим героям виконувати військові завдання.
На світлинах наша невгамовна активістка Оксана Марчук з харківської "Громадської варти" передає ключі від авто бійцю 92-ї бригади. Ну і звісно, волонтери не могли передати авто порожнім - салон автомобілю був вщент забитий волонтерським вантажем (для збільшення світлини, просто клікніть на неї).
Зібрані цього разу 32330,00 гривень ми витратили на наступне:
1. 3 Шоломи кулезахисних | 8400,00 |
2. Приціл Konuspro з кронштейном | 3380,00 |
3. 3 коліматори UTG | 3900,00 |
4. 3 пари рукавичок та 2 пари термошкарпеток | 820,00 |
5. 2 біноклі та коліматор UTG | 2000,00 |
6. 10 захисних масок-окулярів | 3800,00 |
7. 4 приціли Barska contour | 4313,46 |
8. Цигарки та вологі серветки | 1260,00 |
9. 25 пар чоботів зимових | 2500,00 |
10. Електробритва | 400,00 |
Загалом витрачено | 30773,46 |
Залишок від останньої закупки | 234,46 |
Надходження грошей десятої хвилі | 32330,00 |
Залишок | 1791,00 |
Весь цей крам був переданий до військової частини 3051, що під Полтавою, бійці якої одразу після отримання нашої допомоги відправилися на передову, а також в 92-гу бригаду, що базується під Щастям.
Навряд ми могли уявити тоді, в лютому, що наша допомога майданівцям переросте в стабільну волонтерську діяльність - тоді важко було навіть подумки припустити війну з рашистами. Але ж сталося, як сталося і сьогодні ми можемо впевнено стверджувати, що наша робота була не даремною.
Ось такі тоненькі волонтерські струмочки, як наш, що лилися по всій Україні та за її межами, об'єдналися в потужний потік допомоги нашим бійцям, проти якого вся хвалена міць російської армії виявилася безсилою. Один волонтер влучно написав: "Знаєте, чому в української армії немає ядерної зброї? Тому що її ще не замовили у волонтерів!".
Безумовно, наше неорганізоване волонтерство почалося на Майдані - мабуть серед нас немає такої людини, хто б не залишив гроші в майданівській прозорій скрині. Потім були шини, бензин, мастило, харчі, медикаменти, каски, протигази, бронежилети і багато-багато іншого.
Але вперше нас примусила згуртуватися відома волонтерка Діана Макарова, яка в той жахливий день, 19 лютого, коли почалися розстріли на Майдані, відчайдушно в соціальних мережах збирала гроші на бронежилети. Ми протягом того дня серед оточення найближчих друзів зібрали 18,5 тис гривень, передали гроші Діані, а ввечері вона вже відзвітувала про надану допомогу майданівцям. Щиро віримо в те, що ми тоді спромоглися зупинити бодай одну душу на шляху до Небесної сотні.
А далі... Далі була війна. Наші безстрашні побратими з харківської "Громадської варти" після безпосереднього спілкування з бійцями передової передавали нам найважливіші потреби вояків і ми робили все можливе для їх забезпечення. Завдяки харків'янам ми завжди були впевнені, що наша допомога надходить до призначення. Протягом року це були:
- 92 механізована бригада
- 8 полк СПН ГУР
- батальйон "Донбас"
- 93 механізована бригада
- 25 батальйон тероборони
- 22 батальйон тероборони
- 126 гірнострілковий полк
- батальйон "Азов"
- 80 львівська десантна бригада
- добровольчий батальйон "ОУН"
- 128 горно-піхотній бригада
- батальйон "Крим"
- військова частина 3051
- новобранці з Сумської області
- прикордонники Луганщини
З того дня, коли ми розпочали вести облік та звітність нашої діяльності, фінансові донори нашої волонтерської групи зробили внески на загальну суму в 275 754.00 гривень. Серед них:
- 51 патріотів, прізвища яких нам відомі (142 300.00 грн)
- 5 груп патріотів, об'єднаних в колективи благодійників (92 614.00 грн)
- патріоти з Києва, Конотопу, Луганська та Львову, які побажали залишитися анонімними (40 840.00 грн)
Найменший разовий внесок склав 100,00 грн, разовий найбільший внесок від не анонімної приватної особи - 20 000,00 грн, від колективу - 28 514,00 грн, від анонімного патріота - 22 800.00 грн.
Щодо витрат на закупку товарів нашим бійцям, то можна зазначити дуже широкий асортимент закупленого, від серветок до автомобіля. Самим дорогим нашим придбанням став автомобіль Jeep Cherokee, на який ми витратили 33 800.00 грн.
Також хочемо акцентувати увагу на суттєвий внесок наших активістів, який залишився поза грошовою оцінкою:
- власні речі, що були передані на фронт
- відчайдушна робота з логістики
- звичайна фізична праця (перефарбування баулів, транспортування автомобіля, тощо)
- організація всеукраїнської волонтерського форуму
- вуличний збір коштів протягом виставки "Риболовля. Полювання. Туризм"
- збір дитячих малюнків та ручних робіт для військових.
Слід нагадати, що започаткована нами восени акція "Позбався зайвого інструменту на користь армії" продовжує діяти - ми послідовно її проводимо в гаражних кооперативах м. Києва. Звіт про неї ми опублікуємо вже наступного року, але вже зараз особливу подяку висловлюємо патріотам Глушаченко Олександру та Пижиковій Тетяні за особистий внесок в цю справу.
Наприкінці, дозвольте висловити пару слів про нашу звітність. Фінансовий облік нашої діяльності ведеться з абсолютною точністю, але ми не завжди маємо можливість надати первинні документи на наші витрати. Іноді постачальники товарів та послуг відмовляють нам в наданні жодних документів, іноді ми перераховуємо гроші нашим харківським партнерам для придбання товарів безпосередньо в Харкові (щоб не витрачатися на пересилку вантажу з Києва) і документальні звіти харків'ян надходять з певним запізненням. Тож за необхідністю перевірки будь-якої витрати, звертайтеся до Олександра Денисенко - всі вичерпні пояснення будуть надані миттєво.
Додані світлини як завжди демонструють первинні документи на витрати, закуплений товар та передачу речей нашим бійцям.
Слава Україні і з Новим роком!
Немає коментарів:
Дописати коментар